ВРЕБАЈУ И ФОТОГРАФИШУ ПО ПЛАЖАМА: Бугарска мафија пикира децу у Грчкој
НА плажи у Неа Флогити туристи су ухватили грпу бугарских држављана који фотографишу малу децу, а сумња се да су снимци и фотографије били намењени за даљу препродају.
УНИТАС
Радмило Белић је у Фејсбук групи "Грчка инфо" објаснио колико овај инцидент може бити опасан по животе деце и на родитеље апеловао да малишане не испуштају из вида.
"Један од најразвијенијих облика криминала, поред трговине наркотицима и оружјем, јесте трговина људима, а посебно трговина децом. Када се сликају деца од стране непознатих људи, то може да буде за продају слика на интернету, али и за много теже случајеве, а то је киднаповање деце. Децу киднапују за три намене. Прва је за организовану педофилију, друга је за илегално усвајање деце и треће за продају органа. Ове криминалне групе су врло организоване, имају изузетну финансијску потпору и тешко им је ући у траг", написао је Белић.
Како додаје, потребно је да родитељу буду јако опрезни и поделио бројеве телефона надлежних служби.
Фото Shutterstock
"На својим профилима немојте постављати слике деце. Слике са децом не остављајте доступне сваком. Нека вам деца буду стално под оком. Довољан је тренутак непажње да она нестану. Уколико приметите да неко слика децу, уколико сте у могућности, извршите грађанско хапшење, одузмите телефон или фотоапарат особи која је сликала и позовите полицију. Број полиције је 100, а уколико немате локалну мрежу, окрените број 112", напомиње Белић.
Посебна опасност вреба на северу Грчке, рекао је члан групе "Грчка инфо".
"Увек имајте на уму, посебно ви који сте на северу Грчке, да више не постоји граница са Бугарском и да евентуални отмичари у кратком временском року могу да напусте Грчку без икакве граничне контроле. Овим путем, без икаквих граница, могу ићи и у Румунију, Мађарску и по целој зони Шенгена", пише Белић.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО-
Препоручујемо
БЕСНИ ВЕЛИКИ ШУМСКИ ПОЖАР: Грчка Ахаја у пламену, гаси га девет авиона и хеликоптера
16. 08. 2025. у 21:33
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)