ВИДЕО-КОНФЕРЕНЦИЈОМ УТВРЂУЈУ СТРАТЕГИЈУ: Европљани кују план пре пута у Вашингтон
Пре пута преко Атлантика заказаног за сутра, лидери 31 земље чланице тзв "Коалиције добровољаца за Украјину" за данас поподне заказали су видео-конференцију, на којој је циљ да се утврди заједнички наступ у Вашингтону.
Foto: Profimedia
Украјински председник Владимир Зеленски је такође добио позивницу, а председница Европске комисије Урсула Фон дер Лајен га је позвала да заједно из Брисела учествују на овом електронском састанку. Шефица европске извршне власти потврдила је позив преко друштвених мрежа.
Видео-конференцију су заједно инцирали француски председник Емануел Макрон, немачки канцелар Фридрих Мерц и британски премијер Кир Стармер, а намера је да се, такође, на овај начин, утврде следеће етапе у мировном процесу у коме Европа тражи своје место.
Коалиција добровољаца је основана у марту ове године, а у њој се, уз Француску, Немачку и Велику Британију, налазе, између осталих, и Шведска, Финска, Шпанија, Турска, Канада, Литванија, Летонија, Естонија… Уз државе, придружиле су се и организације, ЕУ и НАТО.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)