ПОМЕРЕН САСТАНАК ТРАМПА И ПУТИНА: Огласила се Бела кућа
САСТАНАК председника Сједињених Америчких Држава и Русије, Доналда Трампа и Владимира Путина, одржаће се данас у 11.00 часова по локалном времену у Енкориџу, на Аљасци, саопштила је Бела кућа.
Фото: Профимедиа
По средњоевропском времену, састанак би, према томе, требало да почне у 21 час.
Према претходним најавама, почетак самита је био заказан са почетком у 11.30 часова по локалном времену, односно за 21.30 часова по средњоевропском, а биће одржан у војној бази Елмендорф-Ричардсон у Енкориџу.
Према званичном распореду, Трамп ће напустити Белу кућу у 6.45 часова по источноамеричком времену, а из Енкориџа ће кренути назад у 17.45 часова по локалном времену, пренео је Ројтерс.
Предвиђено је да се амерички председник Трамп врати у Вашингтон рано у суботу ујутро.
Путин стигао у Магадан
Председник Русије Владимир Путин стигао је у Магадан у Русији у оквиру припрема за предстојећи самит са председником Сједињених Америчких Држава Доналдом Трампом, који ће се одржати на Аљасци, објавила је јутрос агенција РИА Новости.
Како је потврдио портпарол Кремља Дмитриј Песков, Путин ће током боравка у Магадану обићи инфраструктурне пројекте и индустријске објекте, и одржаће разговоре са губернатором Сергејем Носовим.
"Након тога, председник ће отпутовати на Аљаску, где ће започети руско-америчке разговоре", рекао је Песков.
(Танјуг)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)