ТРАМП НАЈАВИО ЈОШ ЈЕДАН САМИТ О УКРАЈИНИ, ПОСЛЕ АЉАСКЕ
ПОСТОЈИ велика шанса за други састанак о Украјини након самита са руским председником Владимиром Путином на Аљасци, рекао је амерички председник Доналд Трамп.
FOTO: EPA
„Ако први састанак протекне успешно, организоваћемо брзо и други. Волео бих да се то догоди готово одмах. Одржаћемо брзо други састанак председника Путина и председника Зеленског, ако буду желели, и ја ћу присуствовати“, истакао је он.
Он је нагласио да идеја да се Зеленски позове на самит на Аљасци није уопште разматрана.
Амерички председник тврди да ће се Русија суочити са веома озбиљним мерама ако се не постигне договор о Украјини.
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
УОЧИ ВЕЛИКОГ СУСРЕТА СА ПУТИНОМ: У току разговор Трампа, Зеленског и европских лидера
13. 08. 2025. у 16:21
ЈОШ ЈЕДАН ВАЖАН ЗВАНИЧНИК ПУТУЈЕ НА АЉАСКУ: Учествоваће на руско-америчком састанку
13. 08. 2025. у 14:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље
НА територији под контролом Кијева остало је између 22 и 25 милиона становника, док ратни губици, масовно исељавање, низак наталитет и убрзано старење становништва гурају Украјину ка демографској кризи која би могла из темеља да промени националну, економску и друштвену структуру земље, пише „Азија тајмс”.
16. 07. 2026. у 19:23
Коментари (0)