ЗЕЛЕНСКИ НАЛОЖИО Повећање финансирања јединица; Ево колико ће добити сваки борбени батаљон

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

11. 08. 2025. у 18:20

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски наложио је повећање финансирања борбених јединица, наводећи да ће свака бригада добити седам милиона гривни (око 145 хиљада евра) за сваки батаљон који учествује у борбеним операцијама.

ЗЕЛЕНСКИ НАЛОЖИО Повећање финансирања јединица; Ево колико ће добити сваки борбени батаљон

Фото Profimedia

-Наложио сам да се значајно повећа финансирање борбених јединица и то тако да то буде праведно, да бригаде заиста добију више могућности. Ажурирана правила: седам милиона гривни по бригади за сваки батаљон који учествује у борбеним операцијама, односно, ово је повећање од десетина милиона гривни, написао је Зеленски на Телеграму, преноси Укринформ.

Зеленски је рекао да постоји јасна одлука у вези са пикап камионима, теренским возилима и другом сличном опремом, која се сада може купити директним финансирањем за борбене бригаде.

-Ово ће функционисати на исти начин као и средства за бригаде за куповину дронова. Пружамо могућност куповине не само нових пикапа, већ и оних који су већ били у употреби. Управо то је речено у свакој бригади. Током недеље, владини званичници ће формализовати одлуку у документима, тако да ће се ова прилика појавити у августу, написао је он.

Председник Украјине је напоменуо да се трећа одлука односила на поједностављење и дигитализацију отписа имовине.

Конкретно, влада ће изменити релевантна документа како би командантима корпуса и командантима бригада пружила више могућности.

Рокови отписа ће, такође, бити смањени.

-Још једно осетљиво питање је поступак доделе одликовања. Нажалост, често се дешава да време између доделе одликовања и његовог стварног уручивања војнику износи неколико месеци, шест месеци или чак и више. Наложио сам да се процедуре што више скрате, да се уклоне непотребна одобрења и бирократија, а документи за доделу одликовања ће бити модернизовани. Све мора да буде модерно, навео је он.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности