ГУВЕРНЕР АЉАСКЕ О ИСТОРИЈСКОМ ДОГАЂАЈУ: Спремни смо да будемо домаћини састанка Трампа и Путина
ГУВЕЕРНЕР Аљаске Мајк Данливи изјавио је данас да је та држава спремна да буде домаћин састанка председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина, уз оцену да је логично да се разговори о питањима од глобалног значаја воде на тој, како је навео, најважнојој стратешкој локацији на свету.
Фото: Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/AP Photo/Evan Vucci
Како преноси Укринформ, он је о томе писао на друштвеној мрежи Икс.
Данливи је напоменуо да је Аљаска најважнија стратешка локација на свету, смештена на раскрсници Северне Америке и Азије, са Арктиком на северу и Тихим океаном на југу.
"Само две миље деле Русију од Аљаске, тако да ниједно друго место не игра важнију улогу у нашој националној одбрани, енергетској безбедности и лидерству на Арктику“, написао је гувернер.
Оно што се дешава на Арктику и Пацифику утиче на Аљаску пре остатка земље, рекао је он.
Данливи је, такође, назвао „сасвим логичним“ да се дискусије о питањима од глобалног значаја воде овде.
"Вековима је Аљаска била мост између народа, а данас остајемо капија за дипломатију, трговину и безбедност у једном од најважнијих региона на свету. Свет ће посматрати, а Аљаска је спремна да буде домаћин овог историјског састанка“, додао је.
Председник САД Доналд Трамп је рано јутрос саопштио, а Кремљ потврдио, да ће се са руским лидером Владимиром Путином састати 15. августа на Аљасци.
(Танјуг)
Препоручујемо
ПРВА РЕАКЦИЈА ЗЕЛЕНСКОГ НА САСТАНАК ПУТИНА И ТРАМПА: Ево шта каже о размени територија
09. 08. 2025. у 09:10
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Зеленски би могао да учествује на састанку Путина и Трампа
09. 08. 2025. у 08:46
"БИЋЕ РАЗМЕНЕ ТЕРИТОРИЈА" Трамп објавио када и где се састаје са Путином
09. 08. 2025. у 07:25
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)