МАКРОН ПРЕЛОМИО: Овог датума ће Француска званично признати Палестину
ФРАНЦУСКА ће признати државу Палестину у септембру на заседању Генералне скупштине УН, изјавио је данас француски председник Емануел Макрон.
Фото: Танјуг АП
Он је на свом налогу на мрежи Икс објавио писмо које је послао председнику Палестинске управе Махмуду Абасу којим потврђује намеру Француске да постане прва западна сила која признаје државу Палестину.
- Француски народ жели мир на Блиском истоку, до нас Француза је да заједно са Израелцима, Палестинцима и нашим европским и међународним партнерима демонстрирамо да је то могуће - написао је Макрон у писму Абасу.
(Танјуг)
Препоручујемо
НАРАНЏАСТИ МЕТЕО АЛАРМ У ФРАНЦУСКОЈ: Прете поплавае у више делова земље
24. 07. 2025. у 17:22
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)