ИСТОРИЈСКИ ПРЕОКРЕТ: Јужна Кореја престаје да "блати" Северну

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

22. 07. 2025. у 19:31

НОВИ јужнокорејски лидер Ли Џе-мјунг је укинуо све пропагандне медијске сервисе Јужне Кореје који су деловали ка Пјонгјангу

ИСТОРИЈСКИ ПРЕОКРЕТ: Јужна Кореја престаје да блати Северну

Foto: Profimedia

Нови јужнокорејски лидер Ли Џе-мјунг је укинуо све пропагандне медијске сервисе Јужне Кореје који су деловали ка Пјонгјангу. Мало ко је то очекивао месец и по након ступања на дужност председника.

Како је пренео Јонхап, Национална обавештајна служба Јужне Кореје (НИС) у потпуности је обуставила телевизијско и радијско емитовање својих пропагандних програма усмерених против Северне Кореје, са програмске шеме скинуте су све деценијама старе емисије усмерене на севернокорејски режим.

- Радио канали Националне обавештајне службе, усмерени против Северне Кореје, овог месеца су један по један престали са радом - навео је представник јужнокорејске емитерске компаније Ли Кван Бек.

Представник још једне медијске куће, Ким Сун Чол, такође је рекао агенцији да главни радијски програми НИС-а, који се емитују од осамдесетих - "Народни глас" и "Одјек наде" - више нису у етру.

Према наводима Јонхапа, НИС је недавно обуставила и емитовање својих телевизијских програма.

- Деценијама су ти ТВ и радио програми ширили пропагандне поруке ка Северној Кореји, промовишући јужнокорејске вредности и и критикујући севернокорејски режим -  истиче се у извештају агенције.

Суспензије су уследиле у тренутку када Лијева влада ради на смањењу војних тензија и оживљавању дијалога са Северном Корејом. Убрзо након што је прошлог месеца преузела дужност, Лијева администрација је обуставила војне кампање емитовања програма преко разгласа усмерене на Северну Кореју дуж међукорејске границе и позвала на обустављање кампања пропагандних летака које воде грађанске групе.

(РТ Балкан)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику