ГРЕШКОМ ПОГОДИЛИ ЦРКВУ ИДФ саопштио: Узрок се испитује

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

17. 07. 2025. у 23:22

ИЗРАЕЛСКА војска саопштила је данас да је грешком погођена католичка црква Свете породице у граду Гази, у нападу у којем су убијене три особе, а неколико је рањено.

ГРЕШКОМ ПОГОДИЛИ ЦРКВУ ИДФ саопштио: Узрок се испитује

Фото ИДФ

-Испоставило се да су фрагменти гранате испаљене током оперативне активности у том подручју грешком погодили цркву, наводи израелска војска, додајући да се узрок инцидента испитује.

Израелска војска је поновила да усмерава напада искључиво на војне циљеве и улаже "све могуће напоре" да ублажи штету по цивиле и верске објекте.

Додаје се да је ИДФ спровео прелиминарну истрагу након извештаја о штети и жртвама у цркви, преноси Тајмс оф Израел.

У нападу, који је израелска војска извршила раније данас, убијено је троје људи, а 10 је рањено, од којих је једна особа у критичном стању.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (0)

ОДРЕКЛА СЕ ЈАВНО РУСИЈЕ, ПА ОДМАХ ДОЖИВЕЛА ОВО! Велика руска звезда није ни сањала да шта ће да јој се деси