ИЗНЕНАЂУЈУЋИ СТАВ САД О СИРИЈИ: Није све као што изгледа

В.Н.

17. 07. 2025. у 21:48

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе недвосмислено осуђују насиље у граду Свеида претежно насељеном Друзима, у Сирији протеклих дана, а Дамаск мора да истражи све извештаје о злостављањима и изведе одговорне пред лице правде, изјавио је данас неименовани званичник Стејт департмента.

ИЗНЕНАЂУЈУЋИ СТАВ САД О СИРИЈИ: Није све као што изгледа

Фото: Профимедиа/Илустрација

Званичник је рекао за Ројтерс да нема промене у политици Сједињених Америчких Држава према Сирији, где је на југу у вишедневним сукобима, у којима су се борци Друза сукобили са владиним трупама и бедуинским племенима, погинуло на десетине људи.

- Све стране морају да се повуку и укључе у смислен дијалог који ће довести до трајног примирја - рекао је званичник, који није желео да буде именован.

Како је истакао, сиријска влада мора да истражи све извештаје о злостављању и приведе починиоце правди. Јуче је Израел гађао неколико мета у Дамаску да би, како је навео, заштитио Друзе.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Све због весеља и 500 евра: Ера Ојданић мртву супругу држао у хладњачи два дана - То је доказ колики сам професионалац