"НЕМАЧКИ ВОЈНИЦИ ЋЕ УБИЈАТИ РУСКЕ ВОЈНИКЕ“ Писторијус отворено прети Москви - "Они веома добро знају свој посао..."

Марија Стевановић
Марија Стевановић

14. 07. 2025. у 21:30

НЕМАЧКИ војници ће „убијати руске војнике“ у случају рата, рекао је немачки министар одбране Борис Писторијус за Фајненшел тајмс.

НЕМАЧКИ ВОЈНИЦИ ЋЕ УБИЈАТИ РУСКЕ ВОЈНИКЕ“ Писторијус отворено прети Москви - Они веома добро знају свој посао...

Foto: AP Photo/Michael Sohn

- Одувек сам био уверен да, ако желите да разговарате о миру  под једнаким условима, онда то можете учинити само са позиције снаге - рекао је министар одбране.

Ово „није да би се било ко застрашио, већ да би се јасно ставило до знања: желимо да живимо у миру са вама, али немојте мислити да смо слаби или да нећемо моћи да се бранимо“, објаснио је.

Према речима министра, Британци, Американци и Французи су бранили источни бок.

- А данас је источни бок Литванија, балтичке државе и Пољска, и ми морамо дати свој допринос - нагласио је Писторијус.

Рекао је да је Немачка спремна да одговори „ако одвраћање не успе и Русија нападне“.

- Али бих вам саветовао да једноставно одете у Виљнус и разговарате са представницима немачке бригаде. Они веома добро знају свој посао - закључио је министар.

Руски председник Владимир Путин је у интервјуу са америчким новинаром Такером Карлсоном детаљно објаснио да нема смисла нападати земље НАТО-а. Шеф државе је приметио да политичари на Западу стално застрашују своје становништво измишљеном руском претњом како би скренули пажњу са домаћих проблема.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

"СТАЗЕ КОСМЕТА": Сушиће - Епизода 2

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (4)

КАРЛЕУША ОТКРИЛА ЦЕЦИ ИСТИНУ О СНАЈИ: Није остала равнодушна на речи о Вељку и Богдани