ОТКРИВЕН УЗРОК ПАДА АВИОНА ЕР ИНДИЈА: Све се десило 3 секунде након полетања

Танјуг

12. 07. 2025. у 07:53

ПРЕЛИМИНАРНА истрага о паду авиона компаније Ер Индија, у којем је прошлог месеца погинуло 260 људи у Индији, показао је да су се три секунде након полетања прекидачи за искључивање горива мотора авиона готово истовремено пребацили са режима "рад" на "искључено", што је довело до тога да мотори остану без горива.

ОТКРИВЕН УЗРОК ПАДА АВИОНА ЕР ИНДИЈА: Све се десило 3 секунде након полетања

Фото: Printscreen

Авион "боинг 787 дримлајнер" је одмах почео да губи потисак и тоне, према извештају који су објавили индијски истражитељи несрећа у ваздухопловству, пренео је Ројтерс.

На снимку црне кутије из кокпита се чује како један пилот пита другог зашто је искључио гориво, док други пилот одговара да то није урадио, наводи се у извештају.

Индијски Биро за истрагу несрећа авиона навео је да у овој фази истраге нема препоручених мера за оператере и произвођаче "боинга 787-8" и мотора ГЕ ГЕнx-1Б.

Авион је полетео 12. јуна за Лондон из индијског града Ахмедабада, а у паду су погинули сви осим једног од 242 путника у авиону.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом