УКРАЈИНСКА СБУ: Оптужила заменика руског премијера за крађу украјинског жита

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

11. 07. 2025. у 19:40

СЛУЖБА безбедности Украјине (СБУ) данас је саопштила да је са Канцеларијом генералног тужиоца те земље прикупила доказе против заменика руског премијера Дмитрија Патрушева, за кога тврди да је организовао масовну крађу жита из окупираних региона Украјине.

УКРАЈИНСКА СБУ: Оптужила заменика руског премијера за крађу украјинског жита

Фото: Служба безпеки України

СБУ је у објави на Телеграму саопштила да је, према материјалима из тог случаја, од почетка руског напада на Украјину, под координацијом руског владиног званичника, извезено више од четири милиона тона украјинских житарица у Русију, преноси данас Униан.

Истрага је утврдила да се ради о великој заплени производа пољопривредних предузећа од стране Русије, на територијама Луганске, Доњецке, Запорошке и Херсонске области, наводи СБУ.

У извештају се наводи да је Русија затим продала опљачкане пољопривредне производе преко руске "флоте у сенци" земљама Блиског истока и Северне Африке, као руску робу.

СБУ подсећа да је Дмитриј Патрушев син Николаја Патрушева, који је четврт века био на челу прво руске Федералне службе безбедности (ФСБ), а затим Савета безбедности Руске Федерације, док сада обавља функцију помоћника руског председника Владимира Путина.

-Према расположивим подацима, управо је Патрушев “старији” лобирао за именовање свог сина на место министра пољопривреде Русије, а касније за заменика председника руске владе. Да би организовао крађу украјинског жита, Дмитриј Патрушев је користио овлашћења која су му била делегирана као министру пољопривредне политике земље агресора, наводи се у извештају.

На основу прикупљених доказа, истражитељи СБУ су у одсуству поднели против Дмитрија Патрушева кривичну пријаву, због сумње за ратне злочине које је починила група особа у претходној завери.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?