АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Путин намерава да игнорише притисак САД јер је уверен у руску супериорност на фронту

ВЛАДИМИР Путин намерава да игнорише притисак САД јер је уверен да руска супериорност на фронту расте и да би украјинска одбрана могла да се сруши у наредним месецима.

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Путин намерава да игнорише притисак САД јер је уверен у руску супериорност на фронту

Фото: Профимедиа


Ово је објавио The New York Times, позивајући се на изворе блиске Кремљу.

Према њиховим речима, Путин сматра да је немогуће окончати борбе сада без значајних уступака од стране Украјине.

Био је спреман да ће стрпљење америчког председника Доналда Трампа понестати и да ће САД на крају увести нове санкције. Али лидер Кремља очекује да ће пристати да их ублажи када буде спреман да оконча рат.

-Он неће жртвовати своје циљеве у Украјини зарад побољшања односа са Трампом, каже Татјана Становаја, виши сарадник у Карнеги центру Русија-Евроазија.

-Путин је донекле веома рационалан. Ако трошкови, с друге стране, не расту, зашто би мењао своје понашање?, рекао је Штефан Мајстер, стручњак за Русију у Немачком савету за спољне односе у Берлину.

Подсетимо се да је амерички председник Доналд Трамп рекао да је разочаран Русијом и обећао да ће у понедељак дати „важну изјаву“.

(ctrana.media)

БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (0)

МИЛИОНИ У ХУМСКОЈ! Партизан договорио трансфер Вање Драгојевића