"БРИКС ДОБИЈА НА АУТОРИТЕТУ": Медведев проговорио о Трамповим царинама
БРИКС добија на ауторитету, изјавио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев, коментаришући претње председника САД Доналда Трампа о увођењу царина против партнера овог удружења.
Фото: Профимедиа/Mikhail Tereshchenko/илустрација
- БРИКС добија на ауторитету. Трамп је објавио да ће свакој земљи која подржава политику БРИКС-а увести додатне царине од 10 одсто. Дакле, све радимо како треба! - написао је Медведев на друштвеној мрежи Икс.
Трамп је у недељу на својој друштвеној мрежи Истина написао да ће свакој земљи која подржава „антиамеричку“ политику БРИКС-а бити уведене додатне царине од 10 одсто, без изузетка. У понедељак је саветник за међународне послове бразилског председника Селсо Аморим изјавио да ће Вашингтон, ако одлучи да уведе такве царине, тиме себи пуцати у ногу.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
"БРИКС ЖЕЛИ ДА ПОДРИЈЕ АМЕРИЧКЕ ИНТЕРЕСЕ": Бела кућа изнела оштре тврдње
07. 07. 2025. у 21:26
БРИКС ОСУДИО ПОРИЦАЊЕ КЛИМАТСКЕ КРИЗЕ: Усваја се закон против крчења шума
07. 07. 2025. у 18:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)