ПАКЛЕНИ ЈУН У ФРАНЦУСКОЈ: Други најтоплији јун од почетка мерења 1900. године
У ФРАНЦУСКОЈ је јун ове године други најтоплији јун од почетка мерења 1900. године, саопштила је данас француска метеоролошка служба.
Фото: Горан Чворовић
У саопштењу се наводи да је просечна температура у јуну ове године у Француској била за 3,3 степена Целзијусова била изнад просечне, пренео је Фигаро.
Овогодишњи топлотни талас у Француској почео је 19. јуна и очекује се да ће се завршити првих дана овог месеца.
Рекордна температура у Француској од 46 степени забележена је 2019. године, а ове године током пет дана јуна пређена је граница од 40 степени.
Истиче се да је јун ове године у Француској био обележен сушом и дуготрајним топлотним таласом.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца
Препоручујемо
СРБИЈА ПОЧИЊЕ ДА КЉУЧА, А ПАКАО ТЕК СЛЕДИ: Временска прогноза за среду, 2. јул
02. 07. 2025. у 01:00
ТОПЛОТНИ ТАЛАС ПАЛИ ЈУГ ЕВРОПЕ: Екстремне врућине у Шпанији, Италији, Грчкој
29. 06. 2025. у 22:43
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)