"НЕКА СВЕ ИСПРИЧАЈУ" Захарова: А шта у ЕУ и НАТО кажу за разговор Макрона и Путина?

ПОРТПАРОЛ руског Министарства спољних послова Марија Захарова предложила је државама НАТО и ЕУ да прокоментаришу телефонски разговор председника Русије и Француске, Владимира Путина и Емануела Макрона, и кажу да ли их је Париз обавестио унапред о томе.

НЕКА СВЕ ИСПРИЧАЈУ Захарова: А шта у ЕУ и НАТО кажу за разговор Макрона и Путина?

Foto: Shutterstock

- Само што су се напричали на самиту НАТО-а и ЕУ о пакетима, санкцијама, обуздавању итд. Баш бих радо да чујем како оцењују корак свог колеге, да ли су се о томе договарали на самиту НАТО или ЕУ, да ли их је савезник унапред обавестио, да ли је позиција била усаглашена и на коме нивоу. Нека све испричају. Данас је дан за питања НАТО-у и Унији - рекла је Захарова за радио Спутњик.

Захарова је такође истакла да би питање разговора председника требало да прокоментарише и амбасада Француске у Русији.

- И она може да прокоментарише. Када почињу оптужбе на рачун наше земље… у томе су врло вешти. Ево, имамо чињенично стање, будите љубазни па га прокоментаришите са француске стране, објасните мотивацију — зашто сада, а зашто не онда - додала је она.

Подсетимо, јучерашњи телефонски разговор Макрона и Путина био је први за скоро три године.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕМА ВИШЕ ИЗБОРА У ОВОЈ ЗЕМЉИ: Огласио се председник и шокирао све

НЕМА ВИШЕ ИЗБОРА У ОВОЈ ЗЕМЉИ: Огласио се председник и шокирао све

ПРЕДСЕДНИК Никарагве Данијел Ортега изјавио је да у тој централноамеричкој земљи више неће бити одржавани избори, чиме је додатно затворио могућност да опозиција на изборима покуша да преузме власт од администрације коју води заједно са супругом Розаријом Муриљо.

21. 07. 2026. у 14:01

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ПРВА СЕЗОНА ТЕАТРА ХУМАНОСТИ: Четири премијере које су спојиле уметност и хуманост