ХОСПИТАЛИЗОВАНЕ ДЕСЕТИНЕ ЉУДИ: Језив топлотни талас захватио САД

В. Н.

26. 06. 2025. у 00:18

Десетине људи хоспитализовано је због тегоба изазваних првим овогодишњим топлотним таласом који захвата источну Северну Америку, где су на снази упозорења за више од 160 милиона становника од Средњег запада САД до Канаде.

ХОСПИТАЛИЗОВАНЕ ДЕСЕТИНЕ ЉУДИ: Језив топлотни талас захватио САД

Фото Shutterstock

У Патерсону, у Њу Џерзију, више од 150 особа затражило је лекарску помоћ током школске церемоније доделе диплома одржане на отвореном, пише ББЦ.

Локални здравствени радници пријавили су симптоме топлотне исцрпљености и дехидрације, а градоначелник је због наглог пораста пацијената прогласио ванредно стање.

Слични проблеми забележени су и у Вашингтону, где је шесторо посетилаца концерта јужнокорејске групе "Страy Кидс" пребачено на болничко лечење због "прегрејавања организма", пренео је ЦБС њуз.

Америчка Национална метеоролошка служба (НWС) саветује грађане да избегавају сунце у најтоплијем делу дана, пију довољно течности.

Слична упозорења издала је и канадска служба за околину, посебно за Онтарио, Квебек и Нову Шкотску.

Прогнозе најављују рекордне вредности у Њујорку се данас очекује до 38 степени.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ТРАМП АМИНОВАО, ЦЕЛА РУСИЈА БЕСНА! Најновије вести из Америке су потпуно невероватне