ОРБАН ИЗДАО ХИТНО НАРЕЂЕЊЕ: Обратио се нацији, обавезно следите ова упутства
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан изјавио је данас да је полиција наредила појачан надзор на главним транспортним чвориштима, укључујући аеродром у Будимпешти, због рата између Израела и Ирана.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Јавност се позива да пријави полицији све неуобичајене активности или ванредне догађаје - написао је Орбан на Фејсбуку.
Амерички председник Доналд Трамп објавио је рано јутрос да је постигнут договор о примирју и да је рат између Израела и Ирана готов, али након тога обе стране су испалиле нове ракете.
Израел је потврдио да је пристао на амерички предлог за билатерални прекид ватре са Ираном, али ће "снажно одговорити" на свако кршење примирја, саопштио је кабинет премијера те земље Бењамина Нетањахуа.
Иранска државна телевизија јавила је у међувремену да је прекид ватре ступио на снагу јутрос у 7.30 по локалном времену, али ирански званичници за сада низу званично потврдили да је прекид ватре ступио на снагу.
Шеф иранске дипломатије Абас Аракчи рекао је да нема ''споразума'' о било каквом прекиду ватре између Израела и Ирана, али је додао да ако Израел обустави своју 'незакониту агресију'' против иранског народа најкасније данас до 4 сата ујутру по техеранском времену, Иран нема намеру да настави свој одговор након тога.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)