ПУТИН НЕМА ПЛАНОВЕ ЗА РАЗГОВОР СА ТРАМПОМ НАКОН НАПАДА Кремљ: "Aко буде било потребно, организоваћемо брзо"
РУСКИ председник Владимир Путин тренутно нема у плану да разговара са својим америчким колегом Доналдом Трампом након америчких ваздушних удара на иранска нуклеарна постројења, саопштио је у недељу Кремљ, преноси ТАСС.
Kristina Kormilitsyna, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Ипак, Кремљ је додао да се такав позив може "брзо организовати" уколико буде потребно.
Русија и Иран потписали су у јануару "споразум о свеобухватном партнерству" чиме су учврстили своје блиске стратешке везе, међутим, споразум не обавезује стране на узајамну војну подршку у случају напада.
Истовремено, у телефонском разговору у четвртак, Путин и кинески председник Си Ђинпинг оштро су осудили израелске нападе на Иран, наводи се у званичним саопштењима Кремља и кинеског министарства спољних послова.
Иако се САД у тим изјавама директно не помињу, Си је, у поруци јасно усмереној ка Трампу, нагласио да "велике силе" које имају посебан утицај на стране у сукобу треба да раде на "смиривању ситуације, а не супротно".
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
СНИМЉЕН У ВУКОВАРУ: Возачу из Борова 2. НАЈВЕЋА КАЗНА у историји Хрватске - ево шта је згрешио
ПРЕМА свему судећи, хрватска полиција у последње време изриче све веће новчане казне за почињене саобраћајне прекршаје.
20. 07. 2026. у 19:45
Коментари (0)