ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас

МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас

Фото: Профимедиа

- Поново и још јасније потврђујемо: ако се Сједињене Америчке Државе укључе у овај рат, расејани Трамп ће изгубити све билионе долара о којима сања у овом региону. У том циљу, оперативни планови су већ припремљени - поручио је Абу Али ал-Аскари, безбедносни вођа Катаиб Хезболаха.

Америчке базе ће бити „ловиште“

Ал-Аскари је упозорио да ће америчке војне базе „постати налик ловиштима“ уколико дође до интервенције.

Из Беле куће је јуче најављено да ће председник Трамп у наредне две недеље донети одлуку о евентуалном нападу на Иран.

Осим претњи америчким базама, ал-Аскари је запретио и затварањем кључних поморских пролаза – Ормуског мореуза, који повезује Персијски и Омански залив, као и Баб ел-Мандеба, улаза у Црвено море са југа.

- Нафтне луке на обали Црвеног мора престаће са радом, а не треба занемарити ни непредвиђена изненађења која би могла задесити њихове авионе у небу - поручио је.

Одговорност за нападе на америчке снаге

Сједињене Државе су у јануару прошле године саопштиле да иза напада дроновима на малу америчку базу у Јордану, познату као Tower 22, највероватније стоји управо Катаиб Хезболах. У том нападу погинула су три америчка војника, док је више од 30 њих рањено.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле