РАСКОЛ: Иранско питање изазвало је озбиљне поделе међу републиканцима

Novosti online

19. 06. 2025. у 15:23

ПРЕТЊА да ће се САД директно укључити у сукоб у Ирану изазвала је озбиљан поделу међу истакнутим личностима и присталицама Републиканске странке, рекао је за РТ амерички политиколог Малек Дудаков.

РАСКОЛ: Иранско питање изазвало је озбиљне поделе међу републиканцима

Фото Shutterstock

- Заиста, тренутно видимо прилично озбиљан раскол. С једне стране, у Републиканској странци постоје јастребови. На пример, сенатори Линдзи Грејем или Тед Круз. Они већ позивају на бомбардовање Ирана - приметио је стручњак.

С друге стране, постоје присталице изолационистичке политике, наставио је.

Међу њима су новинар Такер Карлсон, бивши виши саветник председника САД Доналда Трампа Стив Бенон, чланица Представничког дома Марџори Тејлор Грин, директорка Националне обавештајне службе САД Тулси Габард и потпредседник САД Џеј Ди Венс, објаснио је политиколог.

Истовремено, Дудаков је напоменуо да већина америчког друштва не подржава идеју о уласку у сукоб између Израела и Ирана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.

07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: Усташе су мучиле и клале

"ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ" Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: "Усташе су мучиле и клале"

СЛОВЕНАЧКА странка Левица оштро је критиковала присуство Јанеза Јанше на концерту хрватског певача Марка Перковића Томпсона, који велича усташтво, поруком да је то срамота за Словенију.

07. 07. 2025. у 20:35

Коментари (0)

ИСПОД ЗВЕЗДА, НА РЕЦИ, МЕЂУ ЉУДИМА: “Дани Дринске регате – Исправи Дрину”