"РУСИ СУ УНИШТИЛИ ЧИТАВ ДЕО ГРАДА" Зеленски закукао: Ово је највећи напад на Кијев од почетка рата, користили су више од 400 дронова
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски изјавио је да је Кијев током ноћи погођен једним од најтежих напада од почетка рата, док је Русија у масовној офанзиви користила више од 440 дронова и 32 ракете.
Фото Танјуг/АП
Зеленски је на платформи Икс навео да су нападнуте и области Одеса, Запорожје, Чернигов, Житомир, Кировоград, Николајев и Кијевска област.
У Кијеву су оштећене зграде у осам округа, а спасилачке екипе трагају за преживелима испод рушевина стамбене зграде.
- Још увек није јасно колико је људи заробљено. Руси су уништили читав део зграде - навео је Зеленски.
Према досадашњим подацима, најмање 15 особа је погинуло, а 75 је повређено.
- Сви повређени добијају неопходну помоћ - додао је украјински председник.
Зеленски је нападе назвао "чистим тероризмом" и позвао је међународне партнере, укључујући Сједињене Америчке Државе и Европску унију, да одлучније реагују.
- Путин наставља рат, јер верује да може себи то да приушти. Свет не сме да затвара очи. Терористи морају да осете последице, а не невини цивили - поручио је Зеленски.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
СПОЉНООБАВЕШТАЈНА СЛУЖБА РУСИЈЕ: Украјина и Европа спремају крваве провокације
16. 06. 2025. у 14:07
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)