НЕТАЊАХУ О АТЕНТАТУ НА ХАМНЕИА: Убиство иранског вође би окончало, а не ескалирало сукоб
ИЗРАЕЛСКИ премијер Бењамин Нетањаху изјавио је данас да би ликвидација иранског врховног вође ајатолаха Алија Хамнеија ''окончала, а не ескалирала'', текући сукоб између Израела и Ирана.

Фото: Amir Cohen/Pool Photo via AP
- То неће ескалирати сукоб, већ ће га окончати - рекао је Нетањаху у интервјуу за АБЦ, коментаришући извештаје медија да је амерички председник Доналд Трамп одбацио израелски план за убиство врховног вође Ирана, због забринутости да би то довело до ескалације сукоба.
- Имали смо пола века сукоба које шири овај режим који терорише све на Блиском истоку, бомбардовао је нафтна поља компаније Арамко у Саудијској Арабији, шири тероризам, субверзију и саботажу свуда. 'Вечити рат' је оно што Иран жели, а они нас доводе на ивицу нуклеарног рата. У ствари, оно што Израел ради јесте да спречава ово, окончава ову агресију, а то можемо учинити само супротстављајући се силама зла - казао је Нетањаху.
На питање да ли ће Израел заиста циљати врховног вођу Ирана, Нетањаху је рекао да Израел "ради оно што треба да ради".
- Нећу улазити у детаље, али циљали смо њихове врхунске нуклеарне научнике. То је у основи Хитлеров нуклеарни тим - рекао је Нетањаху.
Додао је да је у интересу Америке да подржи Израел у његовим настојањима да елиминише ирански нуклеарни програм.
- Данас је Тел Авив. Сутра је Њујорк. Гледајте, разумем 'Америка на првом месту'. Не разумем 'Америка је мртва'. То је оно што ови људи желе. Они скандирају 'смрт Америци'. Дакле, радимо нешто што је у служби човечанства, и то је битка добра против зла. Америка је стајала, стоји и треба да стоји уз добро. То је оно што председник Трамп ради, и ја дубоко ценим његову подршку - истакао је Нетањаху.
Израелски премијер је одбацио извештај Волстрит џурнала, који је раније данас јавио позивајући се на допломатске изворе, да је Иран сигнализирао партнерима да жели да оконча непријатељства, и настави преговоре о свом нуклеарном програму.
- Нисам изненађен. Мислим, они желе да наставе са овим лажним разговорима у којима лажу, варају, завлаче Сједињене Америчке Државе. И, знате, имамо веома чврсте обавештајне податке о томе. Они желе да наставе да граде своје нуклеарно оружје и свој масовни арсенал балистичких ракета, које испаљују на наш народ. Желе да наставе да стварају две егзистенцијалне претње против Израела док разговарају. То се неће десити - рекао је Нетањаху.
Он је истакао ''да се Израел бори и против америчког непријатеља''.
Израел је у раним јутарњим сатима 13. јуна напао војне и нуклеарне мете у Ирану, уз образложење да је то начин да се та земља спречи да дође у посед нуклеарног оружја, а Иран је узвратио ваздушним ударима на Израел.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо

ОВО ЈЕ РАЗЛОГ ИЗРАЕЛСКОГ УДАРА НА ИРАН: Нетањаху све објаснио, споменуо нуклеарни удар
15. 06. 2025. у 20:33

ИРАН ИСПАЛИО РАКЕТЕ НА КУЋУ БЕЊАМИНА НЕТАЊАХУА? Драма на Блиском истоку на самом врхунцу
15. 06. 2025. у 16:44

"ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО?" Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система "патриот" Украјини
ТО ЈЕ била велика нада у заштити од Путинових ракета: у понедељак је председник САД Доналд Трамп најавио да ће Украјини бити испоручено оружје, али да ће Европљани морати све да плате. Сада се испоставља да Немачка неће само финансирати, већ ће морати и сама да испоручи сопствену противваздушну одбрану, иако је већ сада у дефициту, пише немачки Билд.
19. 07. 2025. у 10:22

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца
КАБИНЕТ бившег немачког канцелара Олафа Шолца издвојио је скоро 590.000 евра из јавних средстава за шминкање и уређивање изгледа државних функционера у периоду од 2022. до марта 2025. године, пише Билд позивајући се на податке немачке владе.
19. 07. 2025. у 11:16

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)