ПУТИН УОЧИ ФОРУМА У САНКТ ПЕТЕРБУРГУ: Са БРИКС-ом градимо систем равноправне међународне сарадње

В. Н.

09. 06. 2025. у 12:14

РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је данас да Русија заједно са БРИКС-ом, намерава да настави изградњу система међународне сарадње слободне од било каквог облика дискриминације.

ПУТИН УОЧИ ФОРУМА У САНКТ ПЕТЕРБУРГУ: Са БРИКС-ом градимо систем равноправне међународне сарадње

Foto: Profimedia

Он је то поручио уочи 28. Међународног економског форума у Санкт Петербургу (СПИЕФ), који ће се одржати од 18. до 21. јуна, учесницима, организаторима и гостима, преносе РИА новости. 

- Заједно са нашим партнерима, пре свега у оквиру БРИКС-а, намеравамо да наставимо рад на изградњи ефикасног система равноправне и обострано корисне међународне сарадње, слободног од било каквог облика дискриминације, диктата и притисака - поручио је Путин, преноси РИА Новости.

Главна тема овогодишњег СПИЕФ-а биће "Заједничке вредности - основа раста у мултиполарном свету", наводи руска агенција.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!