ТРАМП ОДГОВОРИО НА МАСКОВЕ ПРЕТЊЕ: Једном реченицом оставио све у шоку
ДОНАЛД Трамп је кратком изјавом за Политицо покушао да смањи размере сукоба са Илоном Маском.
Фото: ЕПА/АП
"Ма све је у реду," рекао је за портал Политицо. "Иде одлично, никад није било боље."
ББЦ пише како би Маск и Трамп требало да се чују током дана.
Доналд Трамп и Илон Маск, двојица људи с метафорички најгласнијим мегафонима на планети, окренули су се један против другог. Неслагање је прерасло у отворени рат речима.
Трамп је запретио да ће прекинути бројне послове које Маск има са америчком владом - послове који дословно покрећу његов свемирски програм SpaceX.
- Најлакши начин да уштедимо милијарде долара у буџету јесте да прекинемо с Илоном – са свим његовим субвенцијама и уговорима - објавио је Трамп претећим тоном на својој платформи Truth Social.
Ако Трамп заиста окрене државни апарат против Маска, технолошки магнат ће то итекако осетити. Акције Тесле су само у четвртак пале за 14 процената, а Маск је изгубио милијарде.
Али Маск не остаје дужан. Након Трампових напада, позвао је на његов опозив, изазвао га да заиста прекине државну подршку његовим фирмама, а потом узвратио и објавом да убрзава повлачење капсула Драгон - на које се НАСА ослања за испоруку залиха и слање астронаута на Међународну свемирску станицу.
Маск, ваља признати, има готово неограничене ресурсе за контранапад - може чак и да финансира Трампове ривале на републиканским предизборима следеће године. У четвртак је најавио и „велику бомбу“ - сугеришући, без икаквих доказа, да се Трампово име налази у још необјављеним досијеима Џефрија Епстајна.
(Politico.com)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
"МОЖЕМО ДА ПОМИРИМО ТРАМПА И МАСКА" Медведев: Нека нам плате деоницама "Старлинка"
06. 06. 2025. у 11:19
ПОКУШАВА ДА ИЗАЗОВЕ ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ: Трамп жестоко о Зеленском - укида помоћ Украјини?
06. 06. 2025. у 08:46
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)