РАЗГОВАРАЛИ ТРАМП И СИ

Новости онлине

05. 06. 2025. у 15:02

КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг данас одржао телефонски разговор са председником Сједињених Америчких Држава Доналдом Трампом, јавила је кинеска државна агенција Синхуа.

РАЗГОВАРАЛИ ТРАМП И СИ

Фото: ЕПА

Разговор је обављен на захтев Доналда Трампа, наводи агенција.

ЦНН је раније данас, позивајући се на изворе, пренео да ће двојица лидера обавити телефонски разговор.

Месецима Трамп сугерише да би његов лични однос са кинеским председником Си Ђинпингом могао да буде кључ за решење најзначајнијег трговинског спора на свету, наводи америчка телевизија.

Иако Трамп жели да примени своју тактику склапања договора директно са Сијем, његов модел ценкања између лидера је потпуно у супротности са начином на који кинески званичници приступају глобалним преговорима, додаје се у извештају ЦНН-а.

Трамп је јуче изјавио да је председник Кине Си Ђинпинг "тежак преговарач" и да је "изузетно тешко постићи с њим договор".

Трамп је јуче потписао извршну уредбу којом се царине на увоз челика и алуминијума повећавају са 25 на 50 одсто и она је ступила на снагу у поноћ по локалном времену.

Кина је највећи светски произвођач и извозник челика, а испоручује мале количине у САД након увођења царина од 25 одсто 2018. године.

Такође, Кина је на трећем месту је међу добављачима алуминијума у САД.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ДОНАЛД ТРАМП ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Иран га шокирао!