УЗБУНА У НАТО Арктички колос испловио: Москва шаље нуклеарну подморницу са 96 атомских бојевих глава на север
04. 06. 2025. у 22:33
СВАКА од ових подморница носи до 16 интерконтиненталних балистичких ракета РСМ-56 „Булава“, при чему је свака опремљена са 4 до 6 нуклеарних бојевих глава, што омогућава снажан капацитет за други удар.
Повезане вести
ПАНИКА НА ЗАПАДУ - РУСИ БИ МОГЛИ ДА БРЗО ОВЛАДАЈУ АТЛАНТИКОМ Командант британске морнарице забринут: Морамо хитно да се појачамо (ВИДЕО)
КОМАНДАНТ Британске Краљевске Морнарице, Први поморски Лорд, генерал Гвин Џенкинс, упозорио је да би британске и савезничке снаге ускоро могле да изгубе предност у Атлантском океану, истичући значајно јачање руских поморских капацитета и континуирана улагања у њихово даље јачање.
22. 12. 2025. у 20:33
ПОЧЕЛА БИТКА ЗА БОГАТСТВА АРКТИКА Зона ризика: НАТО распоређује снаге све ближе руским границама на далеком северу
РУСИЈА и више земаља чланица НАТО-а наставиле су да шире своје војне капацитете на Арктику, јер се очекује да ће пораст температуре и повлачење нивоа леда открити огромне енергетске и минералне ресурсе које обе стране покушавају да заузму.
13. 12. 2025. у 21:33
ЗАПАДНИ ОБАВЕШТАЈЦИ У ПАНИЦИ Шеф белоруског КГБ-а упозорио Зеленског: Украјинска терористичка тактика добиће одговор
ШЕФ белоруске контраобавештајне агенције одбацио је тврдње Владимира Зеленског да Кијев зна локацију руских ракета "орешник" распоређених у Белорусији.
24. 12. 2025. у 19:11
МИСТЕРИОЗНЕ ПВО РАКЕТЕ ЗА УКРАЈИНУ: Норвешка плаћа С-300 непознатом продавцу, Ф-16 добија нову муницију
УКРАЈИНСКИ, западни и руски медији објавили су да ће Кијев у наредном периоду добити нове ракете за противваздушне системе С-300, али уз једну кључну непознаницу, земља порекла ове муниције званично није откривена.
22. 12. 2025. у 18:50
ИСКАНДЕР РЕАГУЈЕ, ОРЕШНИК ПРИТИСКА, ЈАРС ГАРАНТУЈЕ: Како изгледа хијерархија руског ракетног одвраћања
РАЗМЕШТАЊЕ и помињање нових ракетних система у региону Источне Европе има увек за последицу, бар једну од њих, поновно отварање питања о структури руског ракетног арсенала, а посебно, у задњих годину дана, и где се у тој хијерархији налази систем „Орешник“, о коме се све чешће пише у безбедносним анализама.
19. 12. 2025. у 06:45
Најновије из рубрике
"САД ТРЕБА ДА БУДУ ЗАХВАЛНЕ ДАНСКОЈ, А НЕ ДА ПРЕТЕ": Осуда Америчких потеза из још једне НАТО државе
ШВЕДСКА осуђује претећу реторику америчке администрације против Гренланда и Данске, изјавио је премијер те земље Улф Кристерсон.
13. 01. 2026. у 09:13
"ДОК СЕ ЗЕЛЕНСКИ НЕ ОПАМЕТИ, КОРИСТИМО ВОЈНЕ МЕТОДЕ" Небензја: Ни једно дејство „неонацистичке клике“ из Кијева неће проћи некажњено
РУСИЈА ће наставити да решава проблеме војним средствима све док Владимир Зеленски не прихвати реалистичне услове за преговоре, изјавио је стални представник Руске Федерације при Уједињеним нацијама Василиј Небензја.
13. 01. 2026. у 08:34
ТРАМП РАЗМАТРА ШТА ЋЕ СА ИРАНОМ Извори: Упознат је са широким спектром војних и тајних опција које би могле да буду примењене
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп упознат је са широким спектром војних и тајних опција које би могле да буду примењене против Ирана, укључујући мере које превазилазе конвенционалне ваздушне нападе, рекла су за Си-би-ес два званичника Министарства одбране, говорећи под условом анонимности.
13. 01. 2026. у 08:03
МИТ О ЋУПУ ЗЛАТА Ево шта Трамп сања да ископа на Гренланду, али на основно није рачунао!
НЕИСКОРИШЋЕНО минерално богатство Гренланда помогло је да се острво нађе на врху листе жеља председника Доналда Трампа за изградњу империје.
13. 01. 2026. у 07:52
КАО ДА СУ БОГОМ ДАНИ Конгресмен представио закон - "У интересу света да САД имају суверенитет над Гренландом"
РЕПУБЛИКАНСКИ конгресмен Ренди Фајн представио је закон којим се америчком председнику Доналду Трампу даје овлашћење "да предузме кораке који су неопходни" за преузимање Гренланда и покретање процеса за његово припајање Сједињеним Америчким Државама.
13. 01. 2026. у 07:37
Коментари (0)