АНСА: Мелони ће 2. јуна одржати радни састанак са Макроном

Novosti online

28. 05. 2025. у 21:52

ИТАЛИЈАНСКА премијерка Ђорђа Мелони примиће у уторак, 3. јуна, председника Француске Емануела Макрона, у Риму на радном састанку, саопштили су данас извори из њеног кабинета.

АНСА: Мелони ће 2. јуна одржати радни састанак са Макроном

Фото Танјуг/АП

Према наводима извора, главне теме састанка биће питања из билатералне, европске и међународне агенде, преноси Анса. Аналитичари су казали да би сусрет могао да представља и прилику да се разјасне несугласице након недавних тензија око царина и Украјине.

Мелони је средином маја изјавила да је приметила да у последњим обраћањима француског председника слање европских трупа у Украјину "више није тема разговора".

- Могу само да приметим да је чињеница да, према речима председника Макрона, слање трупа (у Украјину) више није тема разговора - рекла је Мелони, након састанка са немачким канцеларом Фридрихом Мерцом у резиденцији премијера, палати Киђи у Риму.

Мелони је казала да нема даље дискусије о слању европских трупа у Украјину, са чиме се сложио и немачки канцелар. Мелони и Макрон су више пута јавно износили опречне ставове по питању решавања сукоба у Украјини, при чему је француски председник заступао идеју о слању европских трупа у ту земљу као гаранције мира, док је италијанска премијерка била изричито против.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

УМРО НА БИНИ: Смрт Љубе Мољца о којој је причала Југа - тог јутра га је јако болела глава, а ближио му се 46. рођендан