ПОЧЕЛО ЈЕ: Зеленски саопштио најновију вест из Украјине

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски најавио је да ће трећа фаза велике операције размене заробљеника с Русијом почети у недељу, с циљем повратка 1.000 Украјинаца у оквиру вишедневних напора.

ПОЧЕЛО ЈЕ: Зеленски саопштио најновију вест из Украјине

Foto: Printscreen Instagram/Budućnost Srbije

У саопштењу објављеном касно у суботу, Зеленски је потврдио да је још 307 украјинских војника, углавном редова и водника из војске, као и припадника Националне гарде и Државне граничне службе, ослобођено и враћено кући раније тог дана.

- Од свих тих људи, 273 су заробљена у Доњецкој области, многи још 2022. године. Остали су заробљени у Херсону, Запорожју, Харкову и Луганску - рекао је он.

Са 697 Украјинаца који су враћени током претходна два дана, председник је изјавио да се напори настављају како би се осигурало да "апсолутно сви који су тренутно у руском заробљеништву“ буду враћени кући.

- Ово је заједнички задатак за наше обавештајне службе, дипломате и целу државу. Јасно је да то није лак задатак, али мора бити завршен - нагласио је Зеленски.

Захвалио је међународним партнерима на подршци украјинским напорима, рекавши да међународна помоћ остаје кључна у овом сложеном преговарачком процесу, преноси АА.

Тренутне размене уследиле су након недавног договора између Кијева и Москве о спровођењу велике размене заробљеника, која је започета раније ове недеље.

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: Поповић нас је натерао...