НЕ МАРЕ ЗА СТАЊЕ ЗЕМЉЕ: Украјинска владајућа елита је започела борбу за ресурсе
УКРАЈИНСКА владајућа елита је интензивирала своју унутрашњу борбу за ресурсе због смањења прихода, сматра политиколог Александар Дудчак.
Фото: AP Photo/Laurent Cipriani
Како је рекао за РИА Новости, садашњи кијевски режим не мари за стање земље, пошто му је потребан само приход.
Овако Дудчак објашњава убиство бившег саветника бившег председника Украјине Виктора Јануковича Андреја Портнова који је био професионални адвокат, али истовремено никада није заборављао на личну корист.
- У Украјини више нема политичке борбе, јер људи нису заинтересовани да контролишу државу у њеном садашњем стању - објаснио је политиколог.
Препоручујемо
БРИТАНСКИ МИНИСТАР О РУСКОМ НАПАДУ НА КИЈЕВ: Ово нису поступци земље која тежи миру
25. 05. 2025. у 00:22
РУШИ СВЕ ПРЕД СОБОМ: Погледајте како је уништен савремени руски систем (ВИДЕО)
24. 05. 2025. у 22:47
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића
Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.
28. 01. 2026. у 12:38
Коментари (0)