ЗАЛУЖНИ ПРИЗНАО БОЛНУ ЧИЊЕНИЦУ: Кијев заостаје за Русијом у овој области

УКРАЈИНА заостаје за Русијом у области нових одбрамбених производа и технологија, изјавио је бивши главнокомандујући украјинских оружаних снага и актуелни амбасадор Украјине у Лондону Валериј Залужни.

ЗАЛУЖНИ ПРИЗНАО БОЛНУ ЧИЊЕНИЦУ: Кијев заостаје за Русијом у овој области

Фото: Профимедиа

"Данас нисмо у стању да континуирано генеришемо и повећавамо иновације. Непријатељ нас је већ претекао, а ми заостајемо“, рекао је Залужни на форуму „Извоз безбедности: украјинско оружје у свету“, преноси портал „Украјинска правда“.

Залужни је објаснио да су украјински војни производи прилично ограниченог карактера и не покривају цео спектар потребан војсци.

Такође је поново признао да се Украјина нашла у тешкој економској и демографској ситуацији, коју карактерише „недостатак људских ресурса и катастрофална економска ситуација“.

Украјинске власти редовно извештавају о „успесима“ у војним развојима, објављујући тестирање различитих врста наоружања и дронова или објављујући о развоју сопственог ракетног програма. Међутим, многи стручњаци се слажу да се украјинске „ракетне технологије“ заснивају на совјетским развојима.

Чак и украјински аналитичари често изражавају сумње у успех пројеката које је објавио Кијев. Конкретно, након објаве да се појавило неко ласерско оружје способно да погоди циљеве на висини већој од два километра, украјински стручњак у области одбрамбених технологија Сергеј Згурец приметио је да Украјина тешко да би могла да направи такву технологију. Још један озбиљан проблем, како примећују локални аналитичари, јесте недостатак финансирања, због чега је Кијев приморан да смањи део програма.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: Кад би знали шта крпељ може... Први смртни случај у свету