ИЗВРШЕН ПРИТИСАК НА КОЛЕЏ: Трампова администрација укинула могућност Харварду да уписује стране студенте

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

22. 05. 2025. у 20:34

АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа данас је блокирала могућност Универзитета Харвард да уписује стране студенте, што је значајно појачање напора администрације да изврши притисак на колеџ да се усклади са председниковом агендом, преноси Њујорк тајмс.

ИЗВРШЕН ПРИТИСАК НА КОЛЕЏ: Трампова администрација укинула могућност Харварду да уписује стране студенте

Foto: Tanjug/AP

Администрација је обавестила Харвард о одлуци након расправе последњих дана о легалности захтева за доставу обимних евиденција као дела истраге Министарства за унутрашњу безбедност, према речима три особе упознате са преговорима.

- Пишем вам да вас обавестим да се са тренутним дејством опозива сертификат за Програм студената и посетилаца размене Универзитета Харвард - наводи се у писму које је универзитету послала министарка унутрашње безбедности Кристи Ноем, у које је имао увид Њујорк тајмс.  

Портпароли Министарства за унутрашњу безбедност и Харварда нису одмах одговорили на захтеве за коментар.

(Танјуг)

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран