У АУСТРАЛИЈСКИМ ПОПЛАВАМА ЈЕДНА ОСОБА ИЗГУБИЛА ЖИВОТ, ТРОЈЕ НЕСТАЛО: "Припремамо се за још лоших вести"
ЈЕДНА особа је погинула, а троје је нестало у великим поплавама које су погодиле источну обалу Аустралије, саопштиле су власти.
Lindsay Moller/AAP
У Новом Јужном Велсу, северно од Сиднеја, више од 330 људи спашено је током поплава које су погодиле регион од уторка.
Најтеже поплаве у Аустралији забележене су 1929. године, а ове данас још су веће, преноси АП. Премијер Новог Јужног Велса, Кристофер Минс, упозорио је да се у наредних 24 часа очекује још 30 центиметара кише, додајући да је 50.000 људи упозорено да се припреме за евакуацију или могућност изолације због поплава.
- Припремамо се за још лоших вести - рекао је Минс.
Тело 63-годишњег мушкарца пронађено је у поплављеној кући, рекао је комесар за ватрогасне и спасилачке службе, Џереми Фјутрел.
Три особе, укључујући 60-годишњу жену, 25-годишњег мушкарца и 49-годишњег мушкарца, пријављене су као нестале, рекао је Фјутрел.
Министар за хитне ситуације Џихад Диб саопштио је да је током последња 24 часа извршено 330 спасилачких акција.
Хеликоптери су коришћени за спасавање људи заробљених на крововима и верандама својих домова.
У региону је од данас отворено 14 центара за евакуацију.
Циклон је донео падавине које су премашиле четири месеца кише у последња два дана, блокирајући градове и остављајући људе на крововима својих кућа.
Метеоролози прогнозирају да ће падавине наставити да погађају регион, са могућношћу да у неким подручјима падне још до 200 милиметара кише до петка.
(Танјуг)
Препоручујемо
ДА СЕ СПРЕЧЕ ПОПЛАВЕ: Одржан састанак представника Лознице и "Србијавода"
19. 05. 2025. у 19:29
СТРАШНЕ СЦЕНЕ ИЗ КОНГА - ВИШЕ ОД 100 ПОГИНУЛО, ВЕЋИНА ДЕЦА: Први снимци великих поплава (ВИДЕО)
11. 05. 2025. у 07:57 >> 08:18
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)