ВОЈСКА САД САОПШТИЛА: Нећемо обележити Трампов рођендан на паради 14. јуна
АМЕРИЧКА војска саопштила је данас да нема планове да обележи рођендан председника Доналда Трампа 14. јуна, када ће он уједно председавати делом прославе 250. годишњице војске.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Трамп, који тог дана пуни 79 година, играће велику улогу у прославама, током којих ће се војници падобранима спустити се да му поклоне пресавијену заставу.
Војска ће такође одржати параду низ Вашингтонску авенију Конституције, једну од главних саобраћајница које пресецају америчку престоницу, преноси Ројтерс.
Парада није била део првобитног плана за прославу 14. јуна и додата је ове године, што је изазвало критике демократских посланика и других да је Трамп "отео“ догађај.
На питање да ли војска има планове да обележи председников рођендан, Стив Ворен, портпарол војске, рекао је да не очекује да се обележи Трампов рођендан, већ да се ради о прослави војске САД.
-Узбуђени смо што је врховни командант заинтересован за 250. годишњицу војске и што ће желети да је види, рекао је Ворен.
Прослава ће коштати војску између 25 и 45 милиона долара, а тенкови М1А1 Абрамс и друга тешка возила ће учествовати у паради која је намењена одавању почасти историји војске.
Војни званичници САД су рекли да предузимају кораке како би заштитили улице Вашингтона од било какве потенцијалне штете коју би проузроковали тенкови, укључујући постављање металних плоча у неким деловима.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)