ПРОБЛЕМИ ЗА ЕВРОПУ СТИЖУ ИЗ ФРАНЦУСКЕ: Опасна организација ствара своју паклену мрежу
ИСЛАМИСТИЧКА организација Муслиманска браћа створила је мрежу у Француској и Европској унији како би утицала на политичке процесе у Европи, пише „Фигаро“, позивајући се на декласификовани извештај француске обавештајне службе.
Фото: Горан Чворовић
- Муслиманска браћа концентришу своје активности у Европи кроз структурирану мрежу организација, посебно за лобирање у јавним институцијама - наводи се у тексту.
Документ показује да су европске институције првенствено извор финансирања исламистичких организација. То им омогућава да успешно утичу на политичке процесе.
Публикација пише да су мреже Муслиманске браће широко распрострањене у Белгији, Аустрији и Немачкој.
У Француској постоји око 139 филијала ове организације.
Препоручујемо
ПРВА РЕАКЦИЈА РУСКОГ ЛИДЕРА: Путин се огласио после разговора са Трампом
19. 05. 2025. у 18:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)