КИЈЕВ ЗА НАСТАВАК РАТА: Зеленски је одбацио кључне услове које је поставила Русија
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски огласио се поводом данашњег разговора Доналда Трампа и Владимира Путина.
Фото: Танјуг
Украјина неће повући трупе из 4 руска региона.
Одбијање приступања НАТО-у и неутралност се неће разматрати.
Такође је рекао да разматра могућност одржавања састанка делегација из Украјине, Сједињених Држава, Европе и Русије, упркос чињеници да је Трамп, након разговора са Путином, јасно ставио до знања да разговори треба да буду директни - између Русије и Украјине.
Ипак, напоменуо је да би Украјина могла да потпише меморандум са Русијом који би довео до споразума о окончању рата.
(РВвоенкор)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
НА ПОМОЛУ КРАЈ РАТА? Зеленски: Русија и Украјина би могле да потпишу меморандум
19. 05. 2025. у 21:01
НАПЕТО У КИЈЕВУ: Главни предуслов за кретање ка миру је ослобођење Украјине од Зеленског
19. 05. 2025. у 17:25
МЕДВЕДЧУК О САСТАНАКУ У ИСТАНБУЛУ: Зеленском још више стегао омчу око врата
17. 05. 2025. у 23:25
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)