"ОБАВЕСТИО САМ ЗЕЛЕНСКОГ И ЕВРОПСКЕ ЛИДЕРЕ" Огласио се Трамп након разговора са Путином: Нека процес почне!

Марко Колашинац
Марко Колашинац

19. 05. 2025. у 19:52

ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је након двочасовног разговора с руским председником Владимиром Путином да је разговор протекао „веома добро“ и да ће Русија и Украјина „одмах започети преговоре о примирју и, што је још важније, о окончању рата“.

ОБАВЕСТИО САМ ЗЕЛЕНСКОГ И ЕВРОПСКЕ ЛИДЕРЕ Огласио се Трамп након разговора са Путином: Нека процес почне!

FOTO: Tanjug/AP

У саопштењу на својој друштвеној мрежи Truth Social, Трамп је нагласио да ће услове преговора дефинисати саме стране, „јер само оне знају детаље о којима нико други не би био упућен“. Додао је да је тон разговора био одличан и да би у супротном то одмах рекао.

Он је такође изјавио да Русија жели да успостави велике трговинске односе са САД када се, како је навео, ова „катастрофална крвопролића“ заврше, и да он у томе види „огромну прилику за Русију да створи огроман број радних места и богатства“.

- Њен потенцијал је НЕОГРАНИЧЕН - навео је Трамп, додајући да и Украјина може бити велики добитник у процесу обнове своје земље.

Трамп је потврдио да ће преговори Русије и Украјине почети одмах, те да је о томе већ обавестио украјинског председника Володимира Зеленског, председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен, председника Француске Емануела Макрона, италијанску премијерку Ђорђу Мелони, немачког канцелара Фридриха Мерца и финског председника Александера Стуба — све у разговору који је уследио одмах након позива с Путином.

На крају, Трамп је открио да је Ватикан, како је рекао „представљен од стране Папе“, изразио велику заинтересованост да буде домаћин преговора.

- Нека процес почне! - закључио је Трамп.

Све информације о разговору Путина и Трампа читајте кликом ОВДЕ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (2)

МАРИЋ ПОНИЗИО БЛОКАДЕРЕ ЗБОГ ЈЕДНОГ СНИМКА: Ово је револуција за оне без мозга