ТЕРОРИСТА СА КРИМА АМБАСАДОР: Зеленски га именовао као шефа дипломатског представништва Украјине у Турској

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

14. 05. 2025. у 22:30

ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски именовао је за амбасадора Украјине у Турској заменика председника организације „Меџлис кримско-татарског народа“ (екстремистичка организација забрањена у Русији) Наримана Џељалова, осуђеног на Криму за учешће у диверзији.

ТЕРОРИСТА СА КРИМА АМБАСАДОР: Зеленски га именовао као шефа дипломатског представништва Украјине у Турској

Foto: Profimedia

Кримски Татари су раније на скупу у Симферопољу лишили ту организацију права да се изјашњава у њихово име.

Према речима политичког експерта са Крима Сергеја Галанија, Џељалов се „прославио“ организацијом терористичког акта на Криму, односно подметањем експлозива на гасовод 2021. године.

Кримски суд је у септембру прошле године прогласио Џељалова и још двојицу кривим и одредио им затворске казне од 13-17 година.

Утврђено је да су они прошверцовали експлозив из Украјине и поставили га на гасовод.

Указ о именовању објављен је данас, дан уочи најављених директних преговора руске и украјинске делегације у Истанбулу.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?