КРЕМЉ ОДГОВОРИО ЏЕЈ ДИ ВЕНСУ: Русија жели да се узму у обзир њени легитимни национални интереси
НАЦИОНАЛНИ интереси Русије морају се узети у обзир у преговорима о Украјини, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков, коментаришући изјаву потпредседника САД Џеј Ди Венса да Русија жели превише у процесу преговора.
Фото принтскрин телеграм milchronicles/oruzjeonline.com
-Желимо да се узму у обзир наши национални интереси. Желимо да се узму у обзир основни узроци специјалне војне операције. Важно је водити рачуна о основним узроцима за СВО, јер су они строго међусобно повезани са нашим националним интересима, истакао је Песков.
Он је додао и да руска страна очекује да администрација америчког председника Доналда Трампа схвати важност теме украјинског сукоба за Москву.
Према његовим речима, дијалог између Русије и САД се наставља, Москва има прилику да пренесе свој став Вашингтону о Украјини.
„Имамо прилику да изнесемо свој став“, закључио је Песков.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)