ЗЕЛЕНСКИ ИМА ПРЕДЛОГ ЗА МОСКВУ: Кијев спреман на прекид ватре ако Русија пристане на прекид сукоба 30 дана
УКРАЈИНСКИ председник Влaдимир Зеленски изјавио је вечерас да је Украјина спремна да што пре пређе на прекид ватре уколико Русија предузме сличне кораке ка успостављању потпуног прекида сукоба у трајању од најмање 30 дана.
Фото Танјуг/АП/Efrem Lukatsky
Зеленски је навео у вечерњем видео обраћању да се припрема за важне састанке и разговоре са страним партнерима о томе да је потребно да утичу на Русију да пристане на потпуни прекид ватре током 30 дана који би омогућио тражење решења за излазак из рата.
Према речима Зеленског, "нико сада не види такву спремност" Русије.
Навео је да су економски услови у Русији сада неповољнији јер је цена нафте сада нижа, пренео је Укринформ.
-Стога, санкције против руских енергената, против банака дефинитивно могу помоћи миру. Разговарали смо о томе са нашим партнерима. Знамо да су нас наши партнери чули, навео је Зеленски.
Према његовим речима, тренутни интензитет руских напада на Украјину не указује ни на шта друго, осим на жељу за наставком борбе.
-Одговарамо на целом фронту, као и у (руској) Курској и Белгородској области, где остајемо активни, навео је Зеленски.
Зеленски је раније рекао да је руском председнику Владимиру Путину потребан прекид ватре од 8. до 10. маја у поноћ, а да је током тог периода немогуће постићи договор о следећим корацима за окончање рата.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ОБЈАВИО: Ево ко ће да ради на обезбеђивању противваздушне одбране Украјини
03. 05. 2025. у 19:00
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)