ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСЕ: Изгинули цивили (ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ седморо цивила је погинуло, а више од 20 људи је рањено у украјинском нападу дроновима на пијацу у Аљошком, граду у Херсонској области, саопштио је губернатор региона Владимир Салдо.
Фото: Принтсцреен/Икс/@RT_russian
„Око 9.30 часова у Аљошком, на простору главне пијаце, Оружане снаге Украјине извеле су масовни напад ФПВ дроновима на цивиле. У том тренутку на пијаци је било много људи“, навео је Салдо на свом Телеграм каналу.
Према његовим речима, украјински дронови су наставили да надлећу подручје и након првог удара, циљајући рањене и оне који су покушавали да пруже помоћ.
„Након што су први напади већ однели животе и нанели тешке повреде, непријатељ је послао додатне дронове како би докрајчио преживеле. То је право лице кијевског режима“, истакао је Салдо.
Гађана и возила хитне помоћи
Салдо је такође саопштио да су украјинске снаге напале и возила хитне помоћи у Херсонској области, чиме је знатно отежан транспорт рањених до болница. Због оштећених амбулантних возила, локалним властима сада недостаје капацитета за збрињавање свих повређених.
Инцидент у Аљошком додатно је заоштрио тензије у региону, док руске власти оптужују Кијев за све учесталије нападе на цивилне циљеве у областима под руском контролом. Украјинска страна се до сада није огласила поводом овог напада.
(Информер)
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)