"РАТНА ПСИХОЗА КОЈА ЈЕ ЗАХВАТИЛА ЕВРОПУ МОРА ДА СЕ ОКОНЧА!" Орбан у мету: Без Америке Украјина нема шансе!
РАТНА психоза која је захватила Европу мора да се оконча, поручио је мађарски премијер Виктор Орбан на друштвеној мрежи Икс, преносе РИА новости.
Фото: АП
„Без Америке Украјина нема шансе – али Брисел наставља да се придржава безнадежне војне стратегије. Једини пут напред је пут мира!“ – наводи се у његовој објави.
Орбан је у априлу, у интервјуу за мађарски Јутјуб канал От, рекао да је Запад ушао у прокси рат у Украјини, који разумеју све разумне заједнице, и да га је изгубио.
Поред тога, напоменуо је да је Мађарска заинтересована за решавање сукоба у Украјини, помињући и то да се закарпатски Мађари мобилишу у украјинску војску, која трпи пораз.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)