КИЈЕВ НЕ КОНТРОЛИШЕ АРМИЈУ Песков: Оставка Зеленског није међу захтевима Русије

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

23. 04. 2025. у 23:33

ОСТАВКА украјинског председника Володимира Зеленског није међу захтевима Русије, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков у интервјуу француском часопису "Поан".

КИЈЕВ НЕ КОНТРОЛИШЕ АРМИЈУ Песков: Оставка Зеленског није међу захтевима Русије

Foto: Profimedia

-Али чак и да је данас потписан (мировни) споразум са Зеленским, касније би се у Украјини могли појавити људи који би могли да га оспоре доводећи у питање његову легитимност, рекао је Песков који сматра да сви документи које Зеленски потпише могу бити непризнати због проблема с његовим легитимитетом.

Према речима Пескова, његове сумње су "повезане са војним стањем и неким члановима украјинског устава", пренео је ТАСС.

Он тврди да Зеленски "не контролише све формације Оружаних снага Украјине".

-Зеленски, а то је добро познато, не контролише све своје дивизије, рекао је он и додао да се "му се неки националистички батаљони не покоравају и да је то велики проблем".

Песков је рекао да је Зеленски увукао Европу и САД у рат против Русије и представља Кијев као центар свега "антируског" на Земљи.

-Зеленски је изабран за председника захваљујући обећању да ће прекинути грађански рат. Да ли је то учинио? Не. Украјина није ишла овим путем. Напротив, одлучили су да увуку Европу и Америку у рат и да се представе као центар свега “антируског” на овој Земљи, рекао је Песков у интервјуу "Поану".

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Аддико Банк Србија остварила рекордне резултате и спровела свеобухватну трансформацију пословања