КИЈЕВ ОСТАЈЕ САМ: Вашингтон прети повлачењем из преговарачког процеса

Novosti online

23. 04. 2025. у 12:27

УКОЛИКО Русија и Украјина не пристану на иницијативе за окончање сукоба које је предложио Вашингтон, САД ће се повући из преговарачког процеса, изјавио је потпредседник САД Џеј Ди Венс, преноси Блумберг.

КИЈЕВ ОСТАЈЕ САМ: Вашингтон прети повлачењем из преговарачког процеса

Foto: Profimedia

Потпредседник Џеј Ди Венс је рекао да су САД дале „веома јасну понуду“ Русији и Украјини на путу ка мировном споразуму, додајући да је „време да се или сложе или ће се САД повући из овог процеса“, пише агенција.

Потпредседник је додао да ће током преговора „морати да се изврше неке територијалне размене“. Према његовим речима, он је оптимиста и сматра да су све стране до сада „преговарале у доброј вери“.

Како је навео, обе стране сада морају „да положе оружје, замрзну целу ствар и почну да стварно стварају бољу Русију и бољу Украјину“.

Амерички председник Доналд Трамп је 20. априла изразио наду да ће договор о решавању сукоба у Украјини бити постигнут наредне недеље. Како је објавио „Њујорк тајмс“, Трампов план би могао да укључи тачку о распоређивању европских трупа на територијама под контролом Кијева. Осим тога, разматра се и питање стварања „заједничке комисије“ коју би чинили представници Русије, Украјине и треће земље која није чланица НАТО-а за праћење прекида ватре.

Истовремено је амерички државни секретар Марко Рубио изјавио новинарима у Паризу да би Трамп могао да одустане од напора за решавање кризе у Украјини ако се ускоро не постигне напредак. Сам Трамп је рекао да је повлачење САД из преговора могуће, али он то не би желео да дозволи.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?