ТРАМП СЕ СУОЧАВА СА НЕОЧЕКИВАНИМ ПРОБЛЕМОМ: Ово му се дешава први пут од када је председник
РЕЈТИНГ јавне подршке председнику САД Доналду Трампу пао је на минимум од 42% од почетка његовог мандата, преноси Reuters позивајући се на заједничко истраживање са агенцијом Ипсос.
Foto: Tanjug/AP
- Око 42% испитаника у шестодневној анкети одобрило је рад Трампа као председника, у поређењу са 43% у претходном периоду - наводи се у извештају.
Одмах након инаугурације, рад председника Трампа је подржавало 47% испитаника.
Према истом истраживању, око 59% учесника – укључујући трећину републиканаца – сагласило се са тврдњом да Америка губи поверење на међународној сцени. Reuters истиче да је један од разлога за то агресивна политика председника и забринутост међу грађанима због његових настојања да прошири власт.
Према анкети Gallup-а, спроведеној током првог мандата, Трампову политику је одобравало 41% грађана – што је 19% ниже од просека председника САД након Другог светског рата. Просечан рејтинг одобравања за америчке председнике у првом кварталу мандата, у периоду од 1952. до 2020. године, износио је 60%.
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (2)