БЕС ПЈОНГЈАНГА: Северна Кореја осудила недавну Трампову наредбу

Novosti online

20. 04. 2025. у 22:21

СЕВЕРНА Кореја је осудила недавну наредбу америчког председника Доналда Трампа да олакша извоз оружја из Сједињених Америчких Држава, и ту одлуку назвала "мером за ескалацију рата", јавила је Централна севернокорејска новинска агенција (КЦНА), позивајући се на неименовани извор.

БЕС ПЈОНГЈАНГА: Северна Кореја осудила недавну Трампову наредбу

Фото: Танјуг/АП

- С једне стране, САД се претварају да су "посредник" који препоручује дијалог и преговоре, док с друге стране непрекидно продају све врсте наоружања за масовна разарања, како би подстакли ратне хушкаче да се даље шири и продужи рат - наводи се у саопштењу.

Трамп се у свим својим досадашњим изјавама залагао за мировне преговоре између Кијева и Москве. Амерички председник је 9. априла потписао извршну наредбу за ревизију правила која регулишу извоз војне опреме, у настојању да америчким одбрамбеним фирмама олакша продају њихових производа у иностранству.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО? Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система патриот Украјини

"ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО?" Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система "патриот" Украјини

ТО ЈЕ била велика нада у заштити од Путинових ракета: у понедељак је председник САД Доналд Трамп најавио да ће Украјини бити испоручено оружје, али да ће Европљани морати све да плате. Сада се испоставља да Немачка неће само финансирати, већ ће морати и сама да испоручи сопствену противваздушну одбрану, иако је већ сада у дефициту, пише немачки Билд.

19. 07. 2025. у 10:22

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

КАБИНЕТ бившег немачког канцелара Олафа Шолца издвојио је скоро 590.000 евра из јавних средстава за шминкање и уређивање изгледа државних функционера у периоду од 2022. до марта 2025. године, пише Билд позивајући се на податке немачке владе.

19. 07. 2025. у 11:16

Коментари (0)

НОВА СЕЗОНА, ИСТИ ЦИЉЕВИ: Звезда започиње одбрану титуле пред својим навијачима, новајлији се не пише добро у Београду