УШАКОВ САОПШТИО: У току је дијалог о новом телефонском разговору Путина и Трампа
ПОМОЋНИК руског председника Владимира Путина, Јуриј Ушаков изјавио је данас да је у току дијалог о новом телефонском разговору између Путина и његовог америчког колеге Доналда Трампа, али да још није постигнут конкретан договор.
Фото: Профимедиа
Ушаков је навео да би, теоретски, Катар могао бити место за преговоре између Русије и Сједињених Америчких Држава, пренеле су Известија.
-Теоретски, могуће је. Још није било конкретних разговора, рекао је Ушаков новинарима, одговарајући на питање да ли би Катар могао да постане још једна држава у којој би се водили преговори Русије и САД, попут Саудијске Арабије.
Последњи телефонски разговор између Путина и Трампа одржан је 18. марта.
Током разговора Путин и Трамп су разменили мишљења о рату у Украјини и разговарали су о широком спектру области у којима би САД и Русија могле да успоставе сарадњу.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
"И КИНА ОТВОРЕНА ЗА РАЗГОВОРЕ" Трамп најавио интензивније трговинске преговоре
17. 04. 2025. у 17:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама
У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.
11. 06. 2026. у 15:25
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)