''КИНА НЕЋЕ ОБРАЋАТИ ПАЖЊУ'' Пекинг реаговао на царине САД: Ово је одговор американцима

17. 04. 2025. у 09:17

КИНА је данас саопштила да неће обраћати пажњу на америчку "игру бројки" када је реч о царинама, након што је Бела кућа навела да Кина сада трпи царине до 245 одсто због својих узвратних мера.

КИНА НЕЋЕ ОБРАЋАТИ ПАЖЊУ Пекинг реаговао на царине САД: Ово је одговор американцима

Фото: Профимедиа


У саопштењу Беле куће објављеном, наведено је да кинеске обавезе укључују нову реципрочну царину од 125 одсто, додатних 20 одсто како би се одговорило на кризу са фентанилом, као и царине између 7,5 и 100 одсто на одређену робу због непоштених трговинских пракси, пренео је Ројтерс.

Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп недавно је увео додатне царине на робу из свих земаља, да би потом повукао део мера за бројне државе, задржавши строге дажбине искључиво према Кини.

Пекинг је одговорио подизањем сопствених царина на америчку робу и одбио је нове преговоре, уз тврдњу да разговори могу да буду одржани само на основу међусобног поштовања и равноправности. 

Истовремено, многе друге земље су почеле преговоре о билатералним трговинским споразумима са Вашингтоном. Прошле недеље, Кина је поднела нову жалбу Светској трговинској организацији (WTO), изразивши "озбиљну забринутост" због америчких царина и оптуживши САД за кршење правила глобалне трговинске организације.

Кина је ове недеље неочекивано именовала и новог главног трговинског преговарача - сменила је досадашњег Ванга Шоувена и поставила Ли Ченганга, кинеског амбасадора при WTO-u. Америчке власти су саопштиле да је Трамп отворен за постизање трговинског споразума са Кином, али да Пекинг мора први да направи потез, истичући да је Кини потребан "амерички новац".

БОНУС ВИДЕО: ВОДЕНА КАПИЈА: Кинези у част првог лета из Београда за Гуангџоу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО

ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.

10. 03. 2026. у 21:47

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)