СПРЕМАЈУ СЕ ДА НАС ИЗАЗОВУ НА НАШИМ ГРАНИЦАМА: Командант НАТО забринут због модернизације руске војске
ЈАЧАЊЕ руских оружаних снага биће изазов за НАТО, изјавио је командант врховни командант савезничких снага у Европи генерал Кристофер Каволи.
Фото printskrin youtube/Oružje Online/МО Русије
-Они имају веома амбициозне планове развоја... Видећемо колико труда могу да уложе у то после рата. Много тога зависи од тога како се рат буде завршио, али овај програм модернизације је осмишљен да изазове НАТО на његовим границама, рекао је он у Комитету за оружане снаге Представничког дома.
Према речима Каволија, Русија је већ на путу повећања бројности својих оружаних снага и стварања нових команди, посебно у копненим снагама.
Раније је руски председник Владимир Путин детаљно објаснио у интервјуу америчком новинару Такеру Карлсону да Москва неће напасти земље НАТО-а. Руски лидер је приметио да западни политичари редовно плаше своје становништво измишљеном руском претњом како би скренули пажњу са домаћих проблема, али „паметни људи савршено разумеју да је то лаж“.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)